Poradnia Audiologiczna w Bydgoszczy

poradnia-audiologiczna
Bydgoszcz

Poradnia Audiologiczna w Bydgoszczy

Godziny rejestracji: 7:30 – 15:00
pod numerem 52 340 99 60

Szukasz profesjonalnej Poradni Audiologicznej w Bydgoszczy? Zarejestruj się do naszej poradni i skorzystaj ze specjalistycznych badań słuchu.

 • Badania dla dzieci i młodzieży

  Nasza placówka oferuje specjalistyczne badania dla dzieci i młodzieży. Możesz skorzystać z naszych usług przez refundacje NFZ.

 • Profesjonalna pomoc

  Nasi lekarza posiadają wieloletnie doświadczenie i wiedzę w leczeniu osób głuchych i niedosłyszących. Skorzystaj z najlepszej konsultacji w okolicy.

 • Szczegółowe badania

  Dbamy o to, aby każdy pacjent otrzymał prawidłową diagnozę, która pozwoli wdrożyć odpowiednie techniki leczenia i terapii.

 • Indywidualne podejście

  Skorzystaj z naszych usług i ciesz się indywidualnym podejściem do każdego pacjenta. Zapisz się na wizytę, a my zadbamy o odpowiednią opiekę.

Umów się na wizytę

Poszukujesz miejsca, w którym przejdziesz przez szczegółowe i dokładne badania słuchu i mowy? Skorzystaj z pomocy doświadczonych lekarzy w naszej placówce. Oferujemy skuteczne i efektowne terapie dla każdego.

Godziny pracy Poradni Audiologicznej w Bydgoszczy

Pytania i odpowiedzi

Najczęściej zadawane pytania

Na poniższej liście można dowiedzieć się, jak przygotować się do badań oraz jak te badania wyglądają.

Skierowanie do Poradni Audiologicznej – może być ono papierowe bądź elektroniczne z kodem dostępu. Skierowanie musi być wystawione przez lekarza mającego kontrakt z NFZ.

Przy rejestracji potrzebne będzie również:

 • Imię i nazwisko pacjenta
 • Numer PESEL
 • Adres do korespondencji
 • Numer telefonu

Pacjent czekający na badanie słuchu musi być zdrowy. Pacjenci chorzy lub krótko po infekcji proszeni są o kontakt z rejestracją w celu zmiany terminu badania.

Kontrola badań słuchu z programu powszechnych przesiewowych badań słuchu u noworodków po porodzie.

Wszystkie badania są bezbolesne a ich przebieg i to na czym będą one polegać tłumaczone są również w trakcie wizyty.

Badanie sprawdza odruchy z mięśnia strzemiączkowego oraz naprężenie błony bębenkowej.

W badaniu tym zmieniane jest ciśnienie w przewodzie słuchowym co pozwala na rejestrowanie odbicia fali dźwiękowej od błony bębenkowej.

Jest to łatwa metoda by ocenić czynność ślimaka. To badanie wykonywane jest między innymi u noworodków w przesiewowych badaniach słuchu. W badaniu tym uzyskujemy odpowiedź komórek słuchowych znajdujących się w ślimaku na podawane dźwięki.

Badanie wykonywane u starszych dzieci, ponieważ wymaga współpracy pacjenta z osobą badającą – z tego powodu nie u wszystkich można je wykonać. Badanie to ma wykazać najcichszy słyszany dźwięk przez pacjenta na niskich jak i na wysokich częstotliwościach.

Wykonywane u najmłodszych dzieci tylko w śnie fizjologicznym. Podczas tego badania następuje pobudzenie mózgu poprzez dźwięki akustyczne. Badanie to ma na celu określenie czy dźwięk dociera do kory mózgowej i pozwala oszacować próg słyszenia. Badanie jest zupełnie bezbolesne.

To subiektywna ocena słuchu w przypadku dzieci u których nie ma możliwości wykonania jeszcze innych badań.

Poznaj nas

Galeria zdjęć

Umów się na wizytę

Poszukujesz miejsca, w którym przejdziesz przez szczegółowe i dokładne badania słuchu i mowy? Skorzystaj z pomocy doświadczonych lekarzy w naszej placówce. Oferujemy skuteczne i efektowne terapie dla każdego.

(52) 340 99 60

Bydgoszcz i Toruń